Najlepsze forum biznesowe i wielotematyczne

budować dom

znudzony
Posty: 390
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:35 am

budować dom

Post autor: znudzony »

Żona namawia mnie na budowę domu. Działkę już mamy, ale ja boję się kosztów. Jak wy uważacie - opłaca się?

miłkaty
Posty: 426
Rejestracja: sob paź 17, 2020 5:45 pm

Re: budować dom

Post autor: miłkaty »

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest kupno gotowego domu. Bardzo dobrą ofertę ma to biuro nieruchomości tu cn-kaczmarek/pl/ Które proponuje sprzedaż min domów na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju. Warto sprawdzić tą ofertę.

jacinia
Posty: 168
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:04 pm

Re: budować dom

Post autor: jacinia »

My też planujemy budowę tradycyjnego domu, ale w nowoczesnym stylu. Na oku mamy Narcyza mgprojekt/com/pl/narcyz . Wiem, że to nic takiego, ale zawsze warto poszukać czegoś, co nam będzie odpowiadało. A nam to na pewno pasuje.

karenina
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 14, 2020 12:58 pm

Re: budować dom

Post autor: karenina »

Według mnie warto wybudować dom,przynajmniej będzie on taki jak sobie go wymarzyliśmy.By nie trwało to zbyt długo,warto przyjrzeć się ofercie firmy skandhouse/pl/ która nawet w kilka tygodni postawi nam dom naszych marzeń.Firma zajmuje się domami szkieletowymi,które są energooszczędne,solidnie i dokładnie wykonane,doglądane na każdym etapie budowy.
Budowa takiego domu nie pochłonie naszego czasu,nie przyprawi nas też o stres i załamanie nerwowe.

kasiunia
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:32 pm

Re: budować dom

Post autor: kasiunia »

Ogrodzenie wbrew pozorom to bardzo ważna sprawa i do jego wykonania należy zatrudnić rzetelną firmę. Czy aby na pewno zawsze tak musi być.Jeśli nie dysponujecie zbyt dużym budżetem możecie cześć kosztów zaoszczędzić wykonując prace samodzielnie.Oczywiście nie przy każdym rodzaju ogrodzenia jest prosto łatwo i przyjemnie.Mówię o ogrodzeniu panelowym - ogrodzeniepanelowe/pl/blog/ogrodzenie-panelowe-krok-po-kroku-czyli-zrob-to-sam-12/ .To instruktaż krok po kroku - jak wykonać ogrodzenie samodzielnie. Na prawdę jest to realne.

Hanka
Posty: 272
Rejestracja: czw lip 23, 2020 12:32 pm

Re: budować dom

Post autor: Hanka »

Wiadomo, że dom musi kosztować. Jeśli jesteście ciekawi, jakie mogą być koszty budowy takiego domu i jego wykończenia, to polecam zajrzeć na bloga budowlanego mgprojekt/com/pl/blog/. Znajdziecie tam całkiem sporo artykułów właśnie na ten temat :)

mania
Posty: 128
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:11 am

Re: budować dom

Post autor: mania »

Jeśli pan Bóg pozwoli, to się będę budować, ale prawda jest taka, że kiedy patrzę na domy luksusowe , to rozpływam. Bardzo chciałabym właśnie, żeby ktoś mi taki wybudował. Oczywiście najpierw musiałoby mnie na to stać, a to nie jest taka prosta sprawa. Jednak te domy są piękne.

shoulders
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 07, 2020 10:21 am

Re: budować dom

Post autor: shoulders »

Co do budowy domu to chyba sami musicie ocenić czy opłaca Wam się budować czy też nie. Bo jednak każda budowa wiąże się z dość sporymi wydatkami. Moja siostra nie budowała tylko kupiła już gotowy dom, który teraz urządza. I tak szuka aktualnie drzwi wewnętrznych i między innymi tutaj vrata/pl/k/drzwi-wewnetrzne/ udało jej się znaleźć bardzo ciekawy wybór jeśli chodzi o takie drzwi także jeśli chodzi o ich ceny.

Awatar użytkownika
Pojuk
Posty: 245
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:41 pm

Re: budować dom

Post autor: Pojuk »

Moim zdaniem świetną inwestycją jest zakup pompy ciepła lub paneli fotowoltaicznych. Takiego zakupu dokonałem w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolony, bo rachunki za prąd spadły do absolutnego minimum. W wyborze odpowiedniego sprzętu i montażem pomogła mi firma https://karino.pl/, która zajmuje się tym profesjonalnie na polskim rynku już od wielu lat. Moja sąsiadka buduje w tym momencie dom i poleciłem jej tych panów, bo szuka rzetelnej ekipy która zamontuje jej ogrzewanie podłogowe.
Głupota jest mniej gęsta niż mądrość. Dlatego jest zawsze na wierzchu.

PatrycjaD
Posty: 169
Rejestracja: wt paź 27, 2020 9:58 am

Re: budować dom

Post autor: PatrycjaD »

Przy budowie domu warto zastanowić się nad wykorzystanym ogrzewaniem w domu. U nas świetnie sprawdzają się pompy ciepła. Jeśli szukacie takich urządzeń to polecam zapoznać się z polską marką varme.tech/, gdzie macie w ich ofercie zarówno monobloki, jak i urządzenia typu SPLIT. To obecnie ekologiczne rozwiązanie, które od razu zauważymy na zmniejszających się rachunkach :)

ODPOWIEDZ