Najlepsze forum biznesowe i wielotematyczne

Jak oszczednie planować zakupy?

Zielonkawa
Posty: 142
Rejestracja: czw kwie 09, 2020 5:46 pm

Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: Zielonkawa »

Jak oszczednie planować zakupy?
Serio wypisujecie sobie np listę i tylko kupujecie to, co na liście?

Zielonkawa
Posty: 142
Rejestracja: czw kwie 09, 2020 5:46 pm

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: Zielonkawa »

bo tak poważnie to mi się cieżko w sklepach oprzeć żeby ni ekupić nic ponadplanowego

Awatar użytkownika
Twister
Posty: 163
Rejestracja: sob kwie 11, 2020 10:02 am

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: Twister »

No ja po prostu mam zawsze przygotowaną listę zakupów i wg niej staram się robić wszystko,
chociaż wiadomo że to nie zawsze uda się na 100%,
bo często coś ciekawego w oko wpadnie to już się weźmie :)
Siedzę też na stronie ding/pl i oglądałam promocje np w carrefour łódź czy w innych marketach i jak w ich
aktualnych gazetkach znajdę coś ciekawego to wtedy ide tam gdzie właśnie sprzedają coś akurat taniej.
Też musze zwracac uwagę na ceny teraz, nie ma łatwo

rywal
Posty: 137
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:17 pm

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: rywal »

Co do oszczędzania to na pewno warto kupować przez internet by ominąć marże sklepów stacjonarnych. Na przykład ja teraz moim dzieciom będę tutaj taniaksiazka/pl/seria/operon-nasza-szkola zamawiać podręczniki do szkoły. Ceny w porównaniu do ofert stacjonarnych ksiegarni się nieporównywalnie niższe.

burza
Posty: 247
Rejestracja: czw lut 20, 2020 1:03 pm

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: burza »

Myślę, że na pewno warto przede wszystkim przeglądać sobie różnorodne oferty i je ze sobą porównywać. Spore możliwości daje internet, tutaj możemy łatwiej wyłapać okazje. Przykładowo ja znalazłam ostatnio na stronie dodrukarki/pl w atrakcyjnej cenie karty sdhc. Planuje sobie je kupić, ponieważ w aparacie zawsze brakuje mi miejsca, tyle robię zdjęć etc.

gospoda
Posty: 119
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:58 pm

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: gospoda »

Cześć. Nie wiem czy tak na prawdę da się zaplanować oszczędne zakupy. Bo jednak bardzo często zdarza nam się na zakupach kupować rzeczy nie zapisane na naszej liście. Dlatego też ja przeszłam na zakupy internetowe bo jednak jak wejdę na stronę z kosmetykami jak ta perfumesco/pl/kosmetyki-po-goleniu to wiadomo, że zakupię tylko kosmetyki do golenia i to dla swojego partnera. Nie zapominajmy, że o naszych panów także powinniśmy zadbać

Dudzik
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:36 am

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: Dudzik »

Jak szukasz miejsc w których można kupić coś za nie wielkie pieniadze to jest takich wiele na necie, ja na przykład mam zamiar na stronie jaką jest smaczajama/pl/pl/c/Prezenty-na-Dzien-Ojca/215 Kupić teraz bardzo interesujący prezent z okazji dnia Ojca. Ja planuję zamówić tutaj butelkę Rumu dla mojego taty bo jest w bardzo dobrej cenie.

Kamilian
Posty: 283
Rejestracja: pn maja 18, 2020 8:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: Kamilian »

Co jakiś czas trzeba kupić nową torebkę. Dla mnie jest to ważne, by mieć kilka klasycznych do pracy ale nie tylko. Kupuję je w Sagan Torby i jestem zadowolona.

urgod0
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 25, 2020 5:56 pm

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: urgod0 »

Pytałam kiedyś mojego finansowego guru na ten temat i on odpowiedział, że najważniejsze jest regularne oszczędzanie. Tylko wtedy tak naprawdę jesteśmy w stanie zebrać jakieś sensowne oszczędności.

Kamilian
Posty: 283
Rejestracja: pn maja 18, 2020 8:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oszczednie planować zakupy?

Post autor: Kamilian »

Co jakiś czas można sobie kupić coś ładnego, np torebkę. Wiem, że galanteria skórzana Kostrzyn to super produkty i od nich uda się coś wybrać.

ODPOWIEDZ