Strona 1 z 1

Ogrzewanie domu

: pn mar 02, 2020 2:11 am
autor: Krupa
Czym uzupełnić ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi?

Re: Ogrzewanie domu

: śr mar 04, 2020 1:18 am
autor: Legenda
Dla mnie dość oczywiste byłoby zastosowanie kominka jako dodatkowego źródła ogrzewania, poza prądem z paneli. Kominkiem bardzo szybko rozgrzewa się pomieszczenie a potem podtrzymanie elektryczne jest bardziej skuteczne. Warto więc zadbać o to aby kominek był jak najbardziej wydajny i trwały. Wysokiej jakości wkładów kominkowych jak np. wkłady z Belsko centrum kominki nie ulegają uszkodzeniom tak często jak zwykłe wkłady.

Re: Ogrzewanie domu

: śr lis 04, 2020 1:27 pm
autor: Moana
Można pokusić się o kominek z płaszczem wodnym jak tu: https://wkladygrzewcze.pl/pl/c/Wklady-k ... wodnym/144. Ja akurat jestem fanką i też właśnie tak to rozegraliśmy: panele fotowoltaiczne i kominek i jestem zachwycona. Wieczory przy kominku z herbatką to moja ulubiona forma relaksu.

Re: Ogrzewanie domu

: czw lis 05, 2020 9:36 am
autor: lewak
A co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym? Coraz więcej osób budując swoje domu decyduje się właśnie na taki krok. Mnie zainteresowała firma EWOL - specjaliści od elektryki i ogrzewania: https://ewol-ogrzewanie.pl/ . Czytałam na ich stronie trochę na temat takiego ogrzewania.

Re: Ogrzewanie domu

: śr lis 18, 2020 8:24 am
autor: jacinia
Ogrzewanie jest bardzo ważne dla mnie. Wcześniej mieszkaliśmy z rodzicami w biednej dzielnicy i wiem, co to zmarznięte dłonie i stopy. Dlatego w moim domu nie ma możliwości, żebyśmy nie zadbali o to wszystko. I dlatego mam na oku tę firmę https://ratgar.pl/o-nas/ do instalacji kotłowni, łącznie z piecem od nich. Widziałam, że nawet fotowoltaikę kładą. To może też się dogadamy.

Re: Ogrzewanie domu

: pt gru 11, 2020 6:53 am
autor: gospoda
Jeśli chodzi o ogrzewanie to każdy sam doskonale wie na jaki rodzaj chce postawić. Dlatego też my wolimy zapoznać się z różnymi opcjami zanim podejmiemy decyzję. Przeglądając oferty w internecie trafiliśmy na panele na podczerwień https://ekopodczerwien.pl/panele-na-podczerwien Nie powiem bo bardzo zainteresowało nas takie ekonomiczne rozwiązanie. Zapoznamy się znacznie bliżej z takim rozwiązaniem i podejmiemy decyzję.

Re: Ogrzewanie domu

: pn sty 25, 2021 5:19 pm
autor: Dudzik
A myślałaś może już nad ogrzewaniem za pomocą gazu? jest wielu dobrych dostawców gazu na stronach takich jak http://lpgdirect.pl/ Możesz tutaj zamówic dostawy gazu w naprawdę dobrych cenach, na tle konkurencji wypadają naprawdę bardzo dobrze. Ogrzewanie gazem to nie tylko ekonomia ale i zaawansowana ekologia.

Re: Ogrzewanie domu

: wt sty 26, 2021 6:16 pm
autor: Pojuk
Ja tam u siebie sprawiłem sobie taki oto kocioł https://kociolcenowy.pl/179-kotly-vaillant . Nie jest drogi, a jest bardzo skuteczny i oszczędny. Od razu widać różnicę jeżeli chodzi o wydatki na ogrzewanie. Jestem z niego bardzo zadowolony, dlatego zdecydowanie mogę Wam to polecić.