Najlepsze forum biznesowe i wielotematyczne

Ogrzewanie domu

Krupa
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 02, 2020 2:07 am

Ogrzewanie domu

Post autor: Krupa »

Czym uzupełnić ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi?

Legenda
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 04, 2020 1:00 am

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Legenda »

Dla mnie dość oczywiste byłoby zastosowanie kominka jako dodatkowego źródła ogrzewania, poza prądem z paneli. Kominkiem bardzo szybko rozgrzewa się pomieszczenie a potem podtrzymanie elektryczne jest bardziej skuteczne. Warto więc zadbać o to aby kominek był jak najbardziej wydajny i trwały. Wysokiej jakości wkładów kominkowych jak np. wkłady z Belsko centrum kominki nie ulegają uszkodzeniom tak często jak zwykłe wkłady.

Moana
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 29, 2020 11:19 am

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Moana »

Można pokusić się o kominek z płaszczem wodnym jak tu: https://wkladygrzewcze.pl/pl/c/Wklady-k ... wodnym/144. Ja akurat jestem fanką i też właśnie tak to rozegraliśmy: panele fotowoltaiczne i kominek i jestem zachwycona. Wieczory przy kominku z herbatką to moja ulubiona forma relaksu.

lewak
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 05, 2020 9:34 am

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: lewak »

A co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym? Coraz więcej osób budując swoje domu decyduje się właśnie na taki krok. Mnie zainteresowała firma EWOL - specjaliści od elektryki i ogrzewania: https://ewol-ogrzewanie.pl/ . Czytałam na ich stronie trochę na temat takiego ogrzewania.

jacinia
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:04 pm

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: jacinia »

Ogrzewanie jest bardzo ważne dla mnie. Wcześniej mieszkaliśmy z rodzicami w biednej dzielnicy i wiem, co to zmarznięte dłonie i stopy. Dlatego w moim domu nie ma możliwości, żebyśmy nie zadbali o to wszystko. I dlatego mam na oku tę firmę https://ratgar.pl/o-nas/ do instalacji kotłowni, łącznie z piecem od nich. Widziałam, że nawet fotowoltaikę kładą. To może też się dogadamy.

ODPOWIEDZ