Najlepsze forum biznesowe i wielotematyczne

Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

alve
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 19, 2020 8:52 am

Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: alve »

Niestety ale inflacja w Polsce jest wysoka i z tego co widziałem przyspiesza.

W jaki sposób bezpiecznie chronić swoje oszczędności przed inflacją?

jjks
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 19, 2020 9:53 am

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: jjks »

Osobiscie cieszę się, ze jeszcze przed pierwszym lock downem swoje pieniadze wymieniłem na obcą walutę. Zobaczcie co obecnie się dzieje, złotówka bardzo spada. Dawno już nie było tak niskiego kursu złotówki w stosunku do innych walut. Kurs euro jest najwyższy od prawie dekady oraz nasza władza po prostu wykańcza złotówkę.
Planuję w przyszłym roku zakupić mieszkanie, ciekawi mnie czy będą jakieś ciekawe opcje jeśli chodzi o promocje na mieszkania

Zobacz sobie stronę:
konto-studenckie/pl

Znajduje się na niej dobre porównanie kont studenckich.

Magda
Posty: 102
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:13 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: Magda »

A nie myślałaś o tym aby zainwestować swoje środki? Istnieje wiele poradników, w których znajdziesz informacje o tym w co zainwestować pieniądze żeby zarobić . Możesz w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - uchronisz swoje środki przez inflacją a jednocześnie możesz się wzbogacić. Ja z mężem już kilka lat temu postanowiliśmy zainwestować i obecnie wiem, że był to najrozsądniejszy wybór .

miłkaty
Posty: 426
Rejestracja: sob paź 17, 2020 5:45 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: miłkaty »

Ja myślę ze dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kupno mieszkania. Właśnie oglądamy różne oferty i chyba zdecydujemy się na biuro nieruchomości tu cn-kaczmarek/pl/ To biuro z dłygoletnim doświadczeniem, dobrą opinią i ciekawymi propozycjami. Działa od 2007r i ma mieszkania na sprzedaż na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju.

luna
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 11, 2020 3:11 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: luna »

Niestety nie mam wolnej gotówki, więc na razie o tym nie myślę. Potrzebuję wziąć kredyt gotówkowy dość tanio i szukam jakichś wskazówek z tym związanych. Bardzo ciekawie ten temat opisany jest tutaj cnurt/pl/jak-tanio-wziac-kredyt-gotowkowy-i-na-co-zwrocic-uwage/ . Dzięki temu dowiedziałam się czym się sugerować biorąc taki kredyt, i w jakiej konkretnie instytucji.

jacinia
Posty: 168
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:04 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: jacinia »

Właściwie to ja mam mało własnych środków, ale wiem, że muszę sie dowiedzieć, jak znaleźć najlepszy kredyt doradcakredytowy.augustow/pl/jak-znalezc-najlepszy-kredyt-mieszkaniowy/ mieszkaniowy. Dobrze, że znalazłam stronę doradcy Anetty Girtler, to może akurat uda mi sie zająć czymś na poważnie.

MeryLi
Posty: 54
Rejestracja: ndz lip 19, 2020 4:53 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: MeryLi »

Dziś przy inflacji w okolicach 4 % wielu ludzi poważnie zastanawia się jak zabezpieczyć swoje pieniądze przed utratą wartości. Ludzie kupują mieszkania, działki, graja na giełdzie. Na nieruchomości potrzebne są spore pieniądze a z kolei na granie na giełdzie trzeba się dobrze znać. Dla mnie rozwiązaniem na ten moment jest kupowanie złota z lombard Warszawa

Draksa1981
Posty: 76
Rejestracja: sob paź 17, 2020 8:18 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: Draksa1981 »

Chyba nie ma złotego środka na zabezpieczenie pieniędzy przed inflacją. Jedno jest pewne, że najlepiej dobrze je zainwestować, gdyż same w sobie szybko stracą na wartości. Dodatkowo warto od razu pomyśleć o kontnie emerytalnym ike, które ułatwi życie w podeszłym wieku, kiedy nie będziemy mieć siły na dodatkową prace.

zumba45
Posty: 554
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:24 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: zumba45 »

Nie da się ukryć, że inflacja zjada nasze pieniądze i to, co możemy zrobić, żeby się przed nią chronić, to inwestować pieniądze. Ja polecam wam handel obligacjami rządowymi, czy korporacyjnymi za pośrednictwem brokera online https://j2t.com/pl/solutions/bonds/ . Dzięki nim można składać wnioski o zakup lub sprzedaż obligacji za pośrednictwem platformy handlowej.

kasiunia
Posty: 330
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:32 pm

Re: Jak chronić swoje pieniądze przed inflacją

Post autor: kasiunia »

Jeszcze kilka lat temu nikt o inflacji nie myślał a dzisiaj ... mamy co mamy. Powody tak dużej inflacji są różne i nie o nich tutaj chcę pisać, natomiast warto poznać sposoby walki z inflacją. Zachęcam do odwiedzenia tej stronki a poznacie takie zagadnienia jak właśnie inflacja i jej przyczyny i jej przyczyny.Może nie konkretni w stosunku do naszego kraju ale tak ogólnie, metodycznie.

ODPOWIEDZ