Najlepsze forum biznesowe i wielotematyczne

Edukacja w domu

Awatar użytkownika
Herka
Posty: 473
Rejestracja: czw lut 07, 2019 3:12 pm

Edukacja w domu

Post autor: Herka »

Cześć! Jak zapatrujecie się na edukację w domu ? Z pewnością jest to coś nowego dla mnie i dla dziecka, jednak chciałbym dla niego kupić jakieś materiały, dzięki czemu mógłby sprawniej chłonąć wiedzę. Macie może jakieś propozycje? Szukam czegoś dobrego i sprawdzonego. Dajcie znać co wiecie na ten temat, dzięki!
Kocham brzydotę, która staje się pięknem

Magda
Posty: 102
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:13 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: Magda »

Ja staram się zwiększać możliwości intelektualne mojego dziecka i regularnie ćwiczę z nim w domu. Julcia ma 6 lat i za rok pójdzie do podstawówki. Obecnie okres zerówki ale nie wiem jak długo ze względu na pandemię. DO nauki wykorzystuję technikę metody krakowskiej. Sprawdza się doskonale. Więcej możecie poczytać tutaj juniora/pl/metoda-krakowska-inf-27.html .

Hanka
Posty: 272
Rejestracja: czw lip 23, 2020 12:32 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: Hanka »

A skoro już o edukacji mowa, to czy Wasze dzieci uczą się dodatkowo języków obcych? Ja widziałam ostatnio na stronie internetowej profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/angielski, że Szkoła Językowa ProfiLingua organizuje profesjonalne kursy języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, również dla dzieci. Jak sądzicie, warto tam zapisać dziecko na taki kurs?

Domis3223
Posty: 29
Rejestracja: śr paź 21, 2020 3:56 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: Domis3223 »

Szukam fajnej książki do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie bardzo orientuje się w tym temacie, a dziecko dużo uczy się z bajek, więc myślę ze warto też kupić cos i pokazać, że można też z książki się uczyć.

miłkaty
Posty: 426
Rejestracja: sob paź 17, 2020 5:45 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: miłkaty »

Dziecko uczy się od chcwili narodzin, niemowlak widzi np barwy. Ta ksiażeczka taniaksiazka/pl/rodzinki-ksiazeczka-kontrastowa-p-1454352.html jest z serii książeczek dla najmłodszych. Pokazuje kolory, symetryczne elementy, geometryczne figury. Interesującą rzeczywistość, która otacza dziecko.

PatrycjaD
Posty: 169
Rejestracja: wt paź 27, 2020 9:58 am

Re: Edukacja w domu

Post autor: PatrycjaD »

Nauka w domu też potrafi być efektywna i oczywiście bardzo przyjemna, wszystko zależy od podejścia i od zastosowanych sposobów :) U mnie dziecko lubi się bardzo uczyć w domu, dlatego nawet kupiłam mu tablice-magnetyczne/com/tablice-szkolne.html :) Dzięki tej tablicy może swobodnie pisać czy rysować po tablicy, co jest dla niego nie tylko ułatwieniem w nauce, ale i przy okazji zabawą. Zdecydowanie polecam, ja kupiłam właśnie w powyższym sklepie i jestem zadowolona, bo mają bardzo duży wybór tablic.

luna
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 11, 2020 3:11 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: luna »

Jeśli o mnie chodzi to edukacja w domu jest bardzo wygodna szczególnie jeśli chodzi o język angielski. Znalazłam doskonałą platformę tutlo, która ma sama pozytywne opinie i zamierzam na niej właśnie się kształcić. Może już ją znacie i chcielibyście się podzielić ze mną uwagami? Sama już nie mogę się doczekać kiedy zacznę.

jacinia
Posty: 168
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:04 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: jacinia »

To część naszej codzienności, tak naprawdę i nic na to nie poradzimy. Myślę jednak, że dobrze jest się przygotować do takiego nauczania. Ja wiem, że tu nowaera/pl/oferta-edukacyjna/reforma-2017/szkola-podstawowa/edukacja-wczesnoszkolna/edukacja-wczesnoszkolna-po-reformie możecie poczytać o reformach, ale pewnie i o tym, co nas interesuje.

miłkaty
Posty: 426
Rejestracja: sob paź 17, 2020 5:45 pm

Re: Edukacja w domu

Post autor: miłkaty »

Dzieci uczy się od najmłodszych lat. Bardzo przydatna będzie ta książeczka tu taniaksiazka/pl/cialo-czlowieka-co-sie-dzieje-w-srodku-junyent-cristina-p-1500236.html To książeczka dla dzieci o ciele ludzkim. Pod zakładkami kryje się wiele ciekawostek i cennych informacji. Ktore pozwolą poznać dziecku ciało i jego dzialanie.

znudzony
Posty: 390
Rejestracja: sob cze 13, 2020 10:35 am

Re: Edukacja w domu

Post autor: znudzony »

Teraz ciągle trwa nauka zdalna i chyba szybko sie nie skończy. Dlatego postanowiłem że kupię córce laptop. Trafiłem do dobrze zaopatrzonego sklepu a w nim na tą ofertę tu itnes/pl/laptopy-dell-vostro-15-7500/laptop-dell-vostro-15-7500-n001vn7500emea01_2105_9-i5-10300h-15-6-fhd-ips-ram-16gb-256gb-gf-gtx-1650-szary-windows-10-pro-3os.html Laptop znanej marki na naszym rynku. Mam nadzieję że posłuży córce dlugo, bo po wakacjach zaczyna edukację w szkole średniej i dobry laptop na pewno bedzie jej potrzebny.

ODPOWIEDZ