Najlepsze forum biznesowe i wielotematyczne

Terapia u psychologa

jacinia
Posty: 125
Rejestracja: pt maja 01, 2020 6:04 pm

Terapia u psychologa

Post autor: jacinia »

Cześć, na co dzień tyle razy się słyszy, że ten czy tamten poszedł do psychologa. Powoli odchodzimy od czasów, kiedy to jest wstydliwe, dziś stało się standardem. Pytanie tylko, dlaczego korzystamy z takich jogalifestyle/com/psychoterapia-co-to-jest-i-czy-warto-sie-nia-zainteresowac/ rozmów? Czy to naprawdę jest nam potrzebne? Czy uważacie, że dziś to nowa moda?

mania
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:11 am

Re: Terapia u psychologa

Post autor: mania »

Masz rację, ale jeśli mamy tak stresujące życie, to co robić? Ja co prawda czytam troszkę na temat terapii i tego, co sama mogę zrobić, ale wydaje mi się, że jednak wizyta będzie koniecznością. Na razie sprawdzam na blogu centrumdobrejterapii/pl/blog/ , prowadzonym przez członków Centrum Dobrej Terapii, jak sobie radzić z bezsennością. Podobno to nie jest takie trudne.

Magda
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:13 pm

Re: Terapia u psychologa

Post autor: Magda »

Czasami borykamy się z takimi problemami, że terapia u psychologa jest wręcz konieczna. Np. w przypadku uzależnień nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Na szczęście są takie miejsca jak Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit , gdzie pacjenci obdarzeni są wyjątkową pomocą i sympatią ze strony personelu medycznego .

Draksa1981
Posty: 76
Rejestracja: sob paź 17, 2020 8:18 pm

Re: Terapia u psychologa

Post autor: Draksa1981 »

Każdy lekarz powinien w swoim gabinecie posiadać oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego, które umożliwia pacjentom pełną dyskrecję i bezpieczeństwo dokumentacji medycznej. Jest wiele osób, które nie chcą przyznać się, do terapii psychologicznej. W dzisiejszych czasach stres i życie w ciągłym biegu sprawia, że stajemy się mniej odporni psychicznie i potrzebujemy wsparcia specjalisty.

gospoda
Posty: 116
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:58 pm

Re: Terapia u psychologa

Post autor: gospoda »

Wszystko oczywiście zależy od tego jakiego rodzaju problem mamy. Bo na przykład w przypadku uzależnień to uważam, że bez wsparcia terapeuty nie damy sami sobie rady. Dlatego też warto przekonać taką osobę do podjęcia walki z problemem. I tak na sam początek znalazłam ośrodek Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrych psychologów oraz terapeutów z pomocą których uda nam się wyjść z danego nałogu.

Zielonkawa
Posty: 84
Rejestracja: czw kwie 09, 2020 5:46 pm

Re: Terapia u psychologa

Post autor: Zielonkawa »

gospoda pisze:
pn wrz 06, 2021 11:03 am
Wszystko oczywiście zależy od tego jakiego rodzaju problem mamy. Bo na przykład w przypadku uzależnień to uważam, że bez wsparcia terapeuty nie damy sami sobie rady.
Jestem tego samego zdania!
Specjalista jest często wręcz niezbędny i nie można tego bagatelizować.
U nas w rodzinie jedna osoba własnie nie chciała do psychologa bo bała sie kozetki jak z filmów, ale trafiliśmy na opcję pomocy online właśnie u jednego z lepszych psychologów w Polsce, znaleziony w bazie specjalistó https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja

i powiem, że to był strzał w 10tkę, bo przez telefon czy nawet video ta osoba uzyskała mega wsparcie i nie stresowała się siedzeniem na kozetce

luna
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 11, 2020 3:11 pm

Re: Terapia u psychologa

Post autor: luna »

Czasami może się wydawać, że ktoś potrzebuje wsparcia psychologa ale czasem problem jest głębszy i potrzebne są sesje w związku z nałogiem. Tak jest właśnie z moim tatą, którego trudno było namówić na leczenie stacjonarne. Okazało się jednak, że najlepsza jest dla niego Terapia Online Ośrodka NEFO, na którą z kolei się zgodził.

ODPOWIEDZ