Jak zniwelować zmarszczki wokół ust

Z upływem lat na skórze każdego z nas pojawiają się niestety zmarszczki. Na początku są one ledwo widoczne i w małej ilości jednak z czasem co raz liczniejsze i wyraźniejsze. Stosujemy więc różne kremy, witaminy, kwasy, zabiegi czy domowe sposoby chcąc jak najdłużej zachować atrakcyjny wygląd naszej skóry wokół ust. Często jednak okazują się one mało skuteczne. Jak więc poradzić sobie z oznakami mijającej młodości i zachować jędrną skórę wokół ust? Na pewno pomocny będzie jakiś sprawdzony środek, choćby taki jak Collagenics http://zdrowieija.pl/redukcja-zmarszczek/

Czym są pojawiające się zmarszczki?

Zmarszczki to wgłębienia na skórze, które występują w postaci cienkich bruzd. Zwykle pojawiają się one na czole, pod oczami, pomiędzy brwiami czy wokół ust. To właśnie tutaj zmarszczki są najbardziej widoczne, co powoduje, że skóra wygląda na znacznie starszą niż jest w rzeczywistości. Przez to kobiety obniżają swoją samoocenę. Cierpi na tym nie tylko nasza uroda ale i również postrzeganie siebie samych. Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialny jest proces utraty przez skórę szkieletu zbudowanego z włókien kolagenu i elastyny. Drugim elementem jest kwas hialuronowy, który wypełnia skórę i nadaje jej odpowiedniej właściwości.

Jak znamy rodzaje zmarszczek?

Aktualnie wyróżniamy trzy typy zmarszczek. Są to zmarszczki mimiczne, czyli te które pojawiają się najwcześniej tuż po 25 roku życia. Przyczyną ich powstawania są ruchy mięśni twarzy. Wtedy kiedy uśmiechamy się czy złościmy odciskamy ślady na naszej skórze. Z upływem czasu ślady te utrwalają się na skórze jako zmarszczki.

Są również zmarszczki grawitacyjne. Są one ściśle powiązane z procesem starzenia się i utratą jędrności. Zwykle są one głębokie, a makijaż ich nie zakrywa.

Ostatnim typem zmarszczek są zmarszczki strukturalne. Powstają one w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne lub solarium. Skóra wtedy się uszkadza, a od poziomu uszkodzenia zależy jak głębokie są bruzdy na skórze.

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu zmarszczek wokół ust?

To ile mamy zmarszczek wokół ust zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście kwestia genetyki. Jednak jest również wiele czynników, na które mamy wpływ. Jedne z nich to:

  1. Tryb życia – na wygląd naszej skóry bardzo duży wpływ ma nasza dieta. Jeżeli jest ona bogata w witaminy, składniki mineralne, chude mięso to nasza skóra będzie cieszyć się młodym i pięknym wyglądem.
  2. Ćwiczenia – jeśli dbasz o swoje zdrowie i poświęcasz czas na ruch to zadbaj również o swoją skórę na twarzy. Zapewnij jej kilka minut ćwiczeń.
  3. Kosmetyki – stosuj łagodny krem przeznaczony dla twojej cery. Unikaj kosmetyków, które nadmiernie przesuszają skórę.
  4. Palenie papierosów oraz stres – w przypadku palenia, zmarszczki wokół ust pojawiają się znacznie szybciej. Stres nie służy również naszej młodości. Znajdź w ciągu dnia parę chwil na odpoczynek oraz relaks.
  5. Hormony – najbardziej niesprzyjającym okresem w życiu kobiety jest menopauza. Kolagen wtedy ulega rozpadowi pod wpływem spadku produkcji estrogenów.

Jak zapobiegać tworzeniu się zmarszczek?

Warto postawić na zdrowy styl życia. Odżywiaj się zdrowo, jedz codziennie owoce i warzywa i uzupełniaj to wszystko chudym mięsem. Stosuj również łagodne kosmetyki, które posiadają retinol. Jest to pierwotna postać witaminy A, która pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję skóry. Unikaj również intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne oraz wizyt w solarium. Głębokie poparzenia podnoszą ryzyko zachorowania na choroby takie jak nowotwór skóry.

Można również pokusić się o zabiegi kosmetyczne. Jednak warto unikać botoksu i zdecydować się na lżejsze zabiegi, które z pewności profesjonalnie wykona kosmetyczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *