Jak NIE oszczędzać

Bardzo wiele osób szuka w internecie treści jak oszczędzać pieniądze. Nadal wiele osób nie potrafi tego robić bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Jeśli myślisz że przelewanie 100 złotych miesięcznie na konto oszczędnościowe załatwia sprawę to jesteś w dużym błędzie, chociaż i to jest jakimś już sukcesem. Oszczędzanie nie musi być nudne, skromne i nie musi sprawiać, że będziemy sknerą. Uda Ci się to osiągnąć gdy nie będziesz popełniał klasycznych błędów. Poniżej przedstawimy wam listę złego pojmowania idei oszczędzania.

Oszczędzanie na zdrowiu

Wiele osób leczy przeziębienie miksturą na bazie mleka, miodu i czosnku. Jest to oczywiście zrozumiałe bo zagrożenie nie jest tak duże. Jednak w przypadku kiedy to nie pomaga, i dolega nam coś bardziej niebezpiecznego warto udać się do przychodni. Nie odkładajmy wizyty. Dużo osób próbuje na tym oszczędzać, ponieważ nie chce wydawać dużych kwot na leki. Jednak problem jest w tym, że czasem nie pomoże nam lekarstwo za 20 zł a będzie potrzebny znacznie droższy antybiotyk. Życie mamy jedno, więc nie powinniśmy ryzykować swoim życiem w ramach oszczędzania.

Najtańsze materiały wykończeniowe

Kupowanie najtańszych materiałów wykończeniowych zdecydowanie nie jest dobrym oszczędzaniem (oczywiście jeśli kierujemy się tylko ceną). Zakupienie najtańszych paneli podłogowych może wiązać się z tym, że po roku podłoga może być bardzo porysowana i konieczne będzie położenie nowej podłogi więc będziemy musieli ponieść podwójne kwoty. Chyba nikt nie chce aby jego miejsce zamieszkania wyglądało źle, więc zadbajmy o to oraz o nasze zdrowie i wybierajmy mądrze materiały.

Oszczędzanie na jedzeniu

Kupowanie najtańszego jedzenia oczywiście nie równa się z najgorszym jedzeniem. Zawsze patrzmy na skład tego co chcemy kupić. Wtedy gdy wyłapiemy jakiś tańszy produkt a nie jest on bardzo przetworzony jest to dobra metoda na oszczędzanie. Jednak w większości przypadkach tańsze jedzenie może okazać się gorsze i wtedy wyjdzie to nam źle na nasze zdrowie. Może się okazać, że właśnie przez to jesteśmy stałym klientem przychodni a jak wiemy chorowanie jest kosztowne. Warto więc szukać innego rozwiązania na oszczędzanie (np. Wielkości porcji niż na składnikach spożywczych).

Najtańsze urządzenia

Tutaj jest to chyba oczywiste. Najtańsza pralka czy lodówka będzie nas irytować nie tylko swoją niską skutecznością działania ale i również ich praca będzie głośna nie mówiąc już o ich trwałości. Są to urządzenia i intensywnej eksploatacji więc warto zastanowić się nad czymś droższym co pokazuje wysoką jakość wykonania oraz klasę energooszczędności. Najtańszy telewizor nie będzie nam dawał takiej przyjemność podczas oglądania filmów czy grania na konsoli, ponieważ będzie emitował słaby obraz. Tak samo z tanim laptopem. Po jakimś okresie użytkowania zacznie się zawieszać i głośno pracować co może przeszkadzać nam podczas pracy na nim.

Black Friday, Cyber Monday

Może to się wydawać dla was dziwne, ale podczas tych wydarzeń większość z nas wcale nie oszczędza. Podczas tak dużych promocji zwykle wydajemy więcej niż powinniśmy ze względu na kupowanie przedmiotów, które niekoniecznie są nam potrzebne. Oczywiście warto zrobić sobie listę zakupów, które potrzebujemy przed Czarnym Piątkiem i porównać ceny podczas tego wydarzenia. Jeżeli faktycznie jest okazja a przedmiot, który chcemy kupić jest nam rzeczywiście potrzebny wtedy taki zakup nie jest zły.

Powyższe przykłady to tylko garstka rzeczy, na których nie powinniśmy oszczędzać. Sami musimy zadać sobie pytanie co tak naprawdę jest nam potrzebne w życiu i na czym możemy oszczędzać. Nie uciekajmy do maksymalnych limitów, ponieważ przez to może ucierpieć nawet nasze zdrowie i życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *