Gotowe wydruki

Jeśli tworzysz projekty do druku takie jak ulotki czy foldery, to warto pomyśleć nad dodatkową obsługą klienta i zamiast oferować tylko projekty to zacznij również oferować gotowe wydruki. Klienci zazwyczaj oczekują gotowego produktu, więc jeśli im go dostarczymy, będzie on bardziej zadowolony z naszych usług. Wiąże się z tym jednak dodatkowa odpowiedzialność.

Oferowanie gotowych produktów to również okazja dla Ciebie abyś lepiej zarobił na całym projekcie. Klient wcale nie powinien odczuć tego, że zarabiasz nie tylko na samym projekcie, ale i również na druku. Dodatkowo możesz nawiązać stałą współpracę z drukarnią, dzięki czemu zyskasz różne rabaty.

Jak wybrać drukarkę internetową?

Wbrew pozorom wybór idealnej drukarki internetowej nie jest takie proste. Warto więc zacząć od tego czym powinna cechować się dobra drukarka. W grę więc wchodzą trzy cechy takie jak: jakość druku, cena oraz czas realizacji zamówienia.

Najważniejsze jest to aby te trzy główne cechy były wyważone. Oczywiste jest to, że jeśli dostarczymy druk niskiej jakości to żaden klient do nas nie wróci. Natomiast jeśli cena za naszą usługę będzie za wysoka, utrudni to pozyskanie jakiegokolwiek klienta. Praca w takiej branży oznacza, że większość zleceń trzeba wykonać jak najszybciej. W takim razie, czas przeznaczony na projektowanie oraz druk będzie bardzo krótki. Dlatego te trzy cechy odgrywają kluczową rolę. Będą one decydować u nas o porażce lub sukcesie.

Jak więc szukać drukarni?

Szukać ich możemy na dwa różne sposoby. Pierwszym jest poszukiwanie drukarni w naszym mieście, jednak ceny ich usług przekraczają trzy krotnie ceny usług drukarni online. Warto więc wybrać opcję drugą. Drukarnie w internecie potrafią być o wiele tańsze oraz wydajniejsze od tych tradycyjnych. Wybór jest tak naprawdę ogromy i znalezienie idealnej drukarni jest bardzo trudne. Musimy znaleźć odpowiedni kompromis między jakością, ceną, a czasem oczekiwania na druk.

Dlatego warto szukać drukarni pod kątem jakości druku, rozsądnej ceny oraz czasu dostarczenia druku. Niektóre drukarnie mogą dostarczyć Ci twój projekt już w ciągu 24 godzin. W drukarniach online popularny jest również tak zwany preflight. Jest to system automatycznego sprawdzania błędów w projektach wysyłanych do druku. Mogą to docenić początkujący projektanci. Z całą pewnością warto się przyjrzeć, że ta drukarnia online jest wysokiej jakości.

Preflight – system automatycznego sprawdzania błędów

Jest to niesamowicie przydatne narzędzie, które automatycznie weryfikuje nasz projekt graficzny od strony technicznej. Dzięki temu unikamy podstawowych błędów, które dużo osób popełnia już na samym początku. Do takiego typu błędów zaliczamy między innymi niepoprawny format albo zły tryb koloru. Projektowanie do druku może być dużym wyzwaniem od strony technicznej szczególnie dla początkujących grafików. Najbardziej powszechne błędy grafików, którzy chcą projektować do druku to między innymi format bez spadów, zły tryb kolorów, niewłaściwa rozdzielczość, niewłaściwy format pliku czy bark dołączonych do projektu fontów.

Dlatego więc warto wybierać nowoczesne drukarnie, które posiadają odpowiednie narzędzia do eliminowania błędów. Musimy być świadomi, że drukarnia dba o nasz projekt na każdym etapie druku. Warto więc zadbać o odpowiednią komunikację z taką drukarnią, ponieważ może okazać się, że potrzebne będą zmiany w projekcie aby wydruk był jeszcze lepszej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *