Dlaczego warto rozstać się z nałogiem?

Jeżeli wciąż palisz papierosy powinieneś przekonać się, jak wpływają one na twoje zdrowie. Sprawdź co zyska twoja uroda, skóra, włosy czy paznokcie. Jeśli podejmiesz tą trudną walkę z nałogiem i zdecydujesz się na rzucenie palenia, twoje zdrowie tylko na tym zyska! Każdy nałogowy palacz wie o tym, że rzucenie palenia wcale nie jest takim prostym zadaniem. Ale zdecydowanie warto walczyć ze swoim uzależnieniem. Poniżej znajdziesz kilka powodów dlaczego warto rozstać się z nałogiem.

Twoja cera odmłodnieje

Pierwsze korzyści po rzuceniu palenia zauważysz błyskawicznie. Po kilku tygodniach będziesz mógł pożegnać się z poszarzałym kolorem skóry. Już po 6 tygodniach skóra odzyska swój różowawy odcień, ponieważ będzie uwalniać się z toksyn. Skóra wolna od zanieczyszczeń będzie również lepiej wchłaniała wszelkie kremy i preparaty odżywcze. Im szybciej będziesz nakładać na twarz maseczki regenerujące tym szybciej odzyskasz swój młodszy wygląd.

Świeży oddech

Zapewne wielu z was miało taką sytuację, że rozmawialiście twarzą w twarz z osobą, która przed chwilą wypaliła papierosa. Nie ma chyba nic gorszego niż nieświeży oddech. Po rzuceniu palenia już nikt nie będzie się od Ciebie odsuwał bo w końcu odzyskasz swój świeży oddech. Zęby z czasem znowu będą białe i zniknie zaczerwienienie dziąseł. Kaszel oraz drapanie w gardle nie będą więcej utrudniać ci rozmów.

Ładniejsze paznokcie

Zażółcone paznokcie czy nawet palce są jednym z zewnętrznych przejawów nałogowego palenia papierosów. Jeżeli wytrwasz w swoim postanowieniu będziesz mógł już o tym zapomnieć. Po tygodniu powinien już zniknąć z palców żółty nalot. Odrastająca płytka paznokciowa będzie bardziej przejrzysta i błyszcząca. Paznokcie wolne od nikotyny będą mniej łamliwe i kruche. Dodatkowo dłużej będzie się na nich trzymał lakier do paznokci.

Szybsze starzenie się

Naczynia krwionośne, które są wolne od dymu tytoniowego są lepiej dotlenione nawet o 15 czy 20%! Stopniowo poprawi się również nasz przepływ krwi przez drobne naczynia, czyli włośniczki. Nasza twarz nabierze łagodniejszego wyglądu. Zmarszczki powinny się powoli zmniejszać. Nie ma co liczyć, że znikną całkowicie jednak można liczyć na ich widoczne spłycenie. Rzucenie palenia nie tylko wpłynie na nasza twarz ale również na inne zewnętrzne aspekty naszego ciała. Stan naszych włosów czy paznokci zdecydowanie się poprawi, przez co będziemy czuć się lepiej i młodziej.

Włosy

Włosy to dokładny kronikarz grzechów palacza. To właśnie tam najwięcej odkłada się toksyn zawartych w dymie papierosowym. Jeżeli po kilku miesiącach od rzucenia palenia dokładnie je obejrzysz to zobaczysz, że są o wiele bardziej błyszczące. Z czasem powinny się również lepiej układach i przyjmować farbę. Dodatkowo będą się mniej przetłuszczać. Po kilku dniach od niepalenie włosy jak i cała skóra nie będzie już śmierdzieć papierosami.

Podsumowując

Paląc papierosy narażamy się na wiele dolegliwości. Niektóre z nich dotyczą naszego wnętrza, przez co narażamy się na choroby nowotworowe czy dolegliwości związane z układem oddechowym czy pokarmowym. Jednak wiele z nich widać już na zewnątrz. Zaniedbane paznokcie, włosy czy skóra pokazuje, że mamy problem z nałogiem. Jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu i wyglądzie powinniśmy zastanowić się nad rozstaniem z papierosami raz na zawsze. Pomocny w walce z nałogiem może być taki suplement diety https://inveni-krakow.pl/rzuc-palenie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *